Salon

Co na komodę w salonie? Podpowiadamy, jakie dekoracje do salonu warto wybrać

Dekoracje do salonu podkreślające jego charakter to jedno z trudniejszych zadań amatorskich działań w zakresie wyposażenia wnętrz. Wielu z nas łatwiej przychodzi wybór kanapy czy stołu, natomiast te drobne elementy dekoratorskie nierzadko dobierane są przypadkowo, dostajemy je w prezencie, czasem przywozimy entuzjastycznie z zagranicznej wycieczki, a potem przestawiamy z miejsca na miejsce.

Czytaj dalej
Zrób to sam

Jak odnowić stare krzesło?

Stare krzesła mają w sobie pewien urok. Ich historia może być fascynująca, a ich styl niespotykany w dzisiejszych czasach. Jak odnowić stare krzesło, by służyło jeszcze przed długie lata i stanowiło istotny element wnętrza?

Czytaj dalej
Kuchnia Salon

Jak urządzić mały salon z aneksem kuchennym?

Otwarta kuchnia połączona z salonem to najmodniejszy obecnie trend w aranżacji małych wnętrz. W nowym budownictwie często już tak się projektuje, w starym natomiast w miarę możliwości usuwa się ściany i otwiera przestrzeń. Jest to podyktowane nie tylko współczesną modą, ale też lepszym wykorzystaniem małej powierzchni mieszkania. Aranżując mały salon z aneksem kuchennym, trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad, żeby nie przytłoczyć przestrzeni i stworzyć spójną całość.

Czytaj dalej
Kuchnia

Co na ścianę w kuchni? Sprawdź nasze pomysły

Aranżacja ściany w kuchni zależna jest od wielu czynników, z których najważniejszymi są styl urządzenia wnętrza, oraz kolorystyka. Kuchnia jest specyficznym pomieszczeniem i nie zawsze sprawdzą się w niej wszystkie dostępne na rynku rozwiązania. To pomieszczenie do zadań specjalnych takich jak gotowanie, podczas którego wydziela się sporo pary wodnej, więc i okładzina powinna być dostosowana do trudnych warunków. Zatem co na ścianę w kuchni? Sprawdźmy, jakie rozwiązania podsuwają najnowsze trendy wnętrzarskie.

Czytaj dalej
Salon

Jak urządzić mały salon? Sprawdź nasze pomysły

Urządzanie wnętrz nie jest prostą sprawą. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zaaranżować trzeba mały salon – to pomieszczenie nazywane jest sercem każdego domu, dlatego powinno być nie tylko funkcjonalne ale również przytulne. Jeśli wolimy uniknąć pomocy specjalistów od wystroju wnętrz, warto poznać kilka najważniejszych zasad – dzięki nim dowiemy się, jak urządzić mały salon naszych marzeń, w którym nie tylko my będziemy czuć się dobrze ale także nasi goście.

Czytaj dalej
Kuchnia

Kuchnia z wyspą – czy warto się na nią zdecydować?

Architekci i projektanci wnętrz stawiają na nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Bezpowrotnie minęły czasy ciasnych i niepraktycznie umeblowanych kuchni. Współczesne wnętrza ujmują otwartym rozkładem, harmonijnym wystrojem i wysokim komfortem użytkowania. Kuchnia z wyspą w roli głównej może pełnić wiele funkcji i nie tylko ułatwić gotowanie, ale również stać się przyjemnym miejscem integracji całej rodziny.

Czytaj dalej
Sypialnia

Jaki kolor do sypialni? Sprawdź, na co się zdecydować

Kiedy stajemy przed decyzją, jaki kolor do sypialni wybrać, warto mieć na uwadze, że niektóre barwy sprzyjają relaksowi, inne zaś wręcz przeszkadzają w dobrym odpoczynku. Kolory do sypialni powinny być dopasowane także do kształtu i wielkości wnętrza, jak również barwy mebli. Poniżej opiszemy kilka kolorów, które mogą, albo wręcz przeciwnie, nie powinny się pojawić w sypialni.

Czytaj dalej
Aranżacje

Cegła na ścianie – nie tylko w starym budownictwie

Ściana z cegły surowej ciągle cieszy się sporą popularnością. Jest nie tylko efektowna, ale także wprowadza ciepłą atmosferę do wnętrza, stanowi doskonałe tło dla mebli niemalże w każdym stylu. Nie każdy jednakże we własnym domu albo mieszkaniu posiada właściwe warunki, żeby móc zastosować prawdziwe, wypalane bloczki. Z pomocą przychodzi nam w takim przypadku imitacja cegły.

Czytaj dalej
Porządki

Jak myć okna? Sprawdzamy, czy robot do mycia okien to dobry pomysł

Mycie okien nie należy do specjalnie lubianych czynności domowych. Aby jednak utrzymać porządek i cieszyć się zadbanym mieszkaniem lub domem, trzeba regularnie czyścić szyby i framugi, szczególnie w miastach gdzie występuje smog. Z pomocą może przyjść nauka odpowiedniej techniki mycia okien oraz akcesoria takie jak myjka do okien czy zyskujący ostatnio popularność robot do mycia okien. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak myć okna wydajnie i szybko, a także w jakie narzędzia warto się zaopatrzyć.

Czytaj dalej