Aranżacje

Mieszkanie w stylu glamour – pięknie i stylowo

Każdy z nas chce mieszkać we wnętrzu, które jest estetyczne i stylowe. Właśnie dlatego wybieramy meble, które dobrze korespondują z naszymi upodobaniami oraz aktualnymi trendami mody. Mieszkanie w stylu glamour to dobry pomysł na aranżację, który spodoba się miłośnikom dekoracyjnych form wyrazu.

Mieszkanie w stylu glamour

Praktyczne mieszkanie z efektownymi ozdobami

Wnętrza glamour to elegancja połączona z klasyką, w której nie brakuje ozdobnych akcentów i biżuteryjnych dodatków. Trzeba przyznać, że salon utrzymany w tym nurcie może wyglądać naprawdę imponująco. Często szukamy tego, co będzie połączeniem praktyczności i piękna. Niezależnie od tego, czy Twoje mieszkanie jest przestronne czy raczej niewielkie, chcesz zadbać o każdy szczegół i dobrze wykorzystać przestrzeń. Dzięki temu dom staje się bezpieczną oazą, w której każdy przedmiot ma swoje miejsce. Łatwiej więc zachować ład i transparentność.

W sklepach wybór mebli i dodatków jest bardzo szeroki, dlatego niełatwo zdecydować się na konkretne przedmioty. Na początku dobrze jest określić jaka kolorystyka i struktury mają dominować – jeżeli wybierzesz biel lub jasną szarość ścian, z pewnością możesz liczyć na ponadczasowy efekt. Do tych kolorów pasuje niemal wszystko.

Zobacz teżJak urządzić wnętrze w stylu boho?

Niektórzy jednak lubią bardziej nietypowe rozwiązania, dlatego decydują się na odważne zestawienia kolorystyczne. Jeśli należysz do osób, które poszukują bardzo efektownych dodatków, z pewnością nieraz zaglądasz do sklepów internetowych i stacjonarnych w poszukiwaniu inspiracji. Wcale nie trzeba wydawać fortuny, aby nasze wnętrze było piękne i gustowne.

Siła dodatków – wykorzystaj ich potencjał

Kiedy już określisz stylistyczny motyw przewodni, łatwiej będzie Ci dobrać pasujące dekoracje. Bardzo istotne znaczenie odgrywa podłoga, która stanowi bazę dla całego stylu.

Do wnętrz w stylu glamour dobrze pasuje drewno. Jego charakter jest uniwersalny, więc nawet po wielu latach będzie ono dobrze prezentowało się w Twoim mieszkaniu. Jest nie tylko piękne, ale też przyjazne dla zmysłów i naturalne. Kiedy więc zdecydujesz się na drewniane meble, możesz poczuć przyjemny i ciepły nastrój. Mieszkanie w stylu glamour nie oznacza przerostu formy nad treścią. Całość może być pełna harmonii i dobrego smaku.

Warto również postawić na rośliny doniczkowe, które wprowadzają przyjemny nastrój. Wnętrze z kwiatami wygląda dynamicznie i świeżo. Rośliny działają bardzo pozytywnie na powietrze w domu, a tym samym na nasze drogi oddechowe.

Jeśli podoba Ci się sporo mebli i dekoracji, być może nie wiesz na co się konkretnie zdecydować. Pamiętać należy o zachowaniu spójności i harmonii, aby efekty nie były zbyt przerysowane – łatwo przesadzić bowiem z dodatkami, dlatego gdy tylko to możliwe dobrze jest stawiać na umiar. Sprawdza się tu zasada „mniej znaczy więcej”.

Oryginalne i gustowne przedmioty bardzo personalizują wnętrze nadając mu indywidualnych cech. Warto więc wyeksponować to, co dla nas ważne. Wrażenia estetyczne w każdym mieszkaniu są istotne, w końcu spędzamy w domowej przestrzeni mnóstwo czasu. Niektórzy również pracują zdalnie, dlatego istotne staje się zadbanie o każdy szczegół i zaprojektowanie przestrzeni tak, aby z łatwością połączyć życie prywatne z zawodowym.

Łączenie stylów – czy to dobry pomysł?

Jeśli podobają Ci się wnętrza glamour, ale cenisz sobie również minimalizm, możesz stworzyć w domu strefy dla obu tych stylów. Być może salon i sypialnię urządzisz bardzo elegancko i wytwornie, natomiast w pokoju dziecięcym czy w kuchni chcesz postawić na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak przejście pomiędzy stylami powinno być łagodne.

Przykładem jest styl Modern Classic, gdzie elegancka klasyka łączy się z nowoczesnością. Potrzeba jednak starań, aby osiągnąć zamierzone efekty. Zastosowanie w mieszkaniu dwóch stylów jest dobrym pomysłem, zwłaszcza że każde pomieszczenie ma inną wartość użytkową. Niektórzy tworzą projekt na kartce lub korzystają z pomocy profesjonalnego dekoratora wnętrz, a inni układają projekt tylko w swojej wyobraźni. Niezależnie od tego, do jakiej grupy osób należysz, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój dom był jak najbardziej przyjazną przestrzenią.

Mieszkanie w stylu glamour przykuwa wzrok ciesząc oczy domowników i gości. Ważne jest dobranie solidnych mebli oraz zadbanie o odpowiednią oprawę okna. Firany i zasłony odgrywają istotną rolę, są dobrym środkiem wyrazu, a zarazem pełnią rolę użytkową. Możesz postawić na bezpieczną klasykę i wybrać gładkie zasłony i firany, które doskonale będą pasowały do każdego wnętrza.

Zobacz teżJak stworzyć efektowną aranżację okna w salonie?

Wnętrza glamour – piękno w eleganckim wydaniu

Część osób lubi zmiany, dlatego chętnie decyduje się na metamorfozę. Dzięki temu wnętrze nabiera świeżego i aktualnego wyrazu. A może właśnie wprowadzasz się do nowego mieszkania i chcesz urządzić je w zgodzie ze swoimi upodobaniami? Niektóre osoby mają sporo pomysłów i kreatywnie łączą ze sobą każdy element wystroju, inni z kolei potrzebują sporo inspiracji, aby wybrać to, co najbardziej ich zadowoli. Piękne mieszkanie w stylu glamour zaspokoi potrzeby osób najbardziej wymagających.

Ozdobny żyrandol czy piękna lampa stojąca to elementy wystroju, które dodadzą wnętrzu wytwornego kunsztu. Bazowe elementy designu, czyli rodzaj podłogi i kolor ścian najlepiej utrzymać w neutralnych odcieniach. Dzięki temu, jeśli będziemy chcieli odmienić wystrój wnętrza ominie nas generalny remont – wystarczy zmiana kilku elementów.

Przekonaj się więc jak doskonałe efekty możesz osiągnąć łącząc umiejętnie wszystkie dodatki. Twoje mieszkanie w stylu glamour może być prawdziwą oazą spokoju i elegancji. Kiedy zadbasz o reprezentacyjny charakter swojego mieszkania, dostrzeżesz jak komfortowo możesz czuć się pod własnym dachem. Nie musisz jednak ulegać schematom. Odrobina inwencji pozwoli Ci stworzyć wnętrze na miarę potrzeb estetycznych i praktycznych każdego domowinka.